Dr.Web Security Space

Bir lisans,herhangi bir cihaz için koruma sağlar.

Dr.Web tarafından desteklenen OS, çalışan PC, Mac ve mobil cihazlar.

Dr.Web Security Space, Windows ve Android için kapsamlı koruma ve OS X, Linux için anti-virüs güvenliği sağlayan uygulamalar içerir. Lisansınız geçerli iken Windows’dan OS X’e geçmek isterseniz, anahtar dosyanızı değiştirmek zorunda kalmazsınız – yalnızca gerekli dağıtımı ücretsiz indirin.

Windows
Windows 10/8/7 / Vista
(64-bit) ve Windows
10/8/7 / Vista / XP SP2
(32-bit)

OS X
ОS X 10.7+

Linux
GNU / Linux 2.6.37 +

Mobil cihazlar
Android

Yalnızca tescilli anti-virüs teknolojileri

Dr.Web teknolojilerinin tüm hakları Doktor Web tarafından saklıdır. Doktor Web, zararlı yazılımları tespit etmek ve iyileştirmek için kendi teknolojilerini, anti-virüs laboratuarını ve İnternette zararlı örnekleri toplayan küresel bir virüs izleme hizmetine sahip dünyanın birkaç anti-virüs tedarikçisinden biridir. Bu, laboratuarın yeni tehditlere, özellikle de Rus kökenli olanlara hızla tepki vermesine olanak tanır.

Dr.Web anti-virüs yazılımı, müşterilerimizin henüz bilinmeyenleri bile etkili bir şekilde herhangi bir tehdide dayanmasına olanak tanır.

Mobil cihazlar için ücretsiz koruma

Koruma bileşenleri Windows için Dr.Web Güvenlik Alanı

Anti virüs – virüsleri ve diğer zararlı yazılımları korumalı sisteme erişmesini engeller ve zaten içine nüfuz etmiş habis programları iyileştirir.

İstenmeyen posta önleme – herhangi bir dilde istenmeyen ve istenmeyen iletileri sıfırdan başlayarak yanlış pozitif olarak algılar.

Spider Gate® , web sayfalarını gerçek zamanlı olarak tarayan ve kimlik avı web sitelerini ve diğer tehlikeli web kaynaklarını engelleyen bir HTTP monitördür.

Ebeveyn kontrolü , URL’lerindeki anahtar kelimeleri kullanarak web sitelerine erişimi engeller ve çocukları, sakıncalı web içeriğine maruz kalmalarına karşı korur. ‘Erişimi kısıtla’ özelliği, çıkarılabilir veri depolama aygıtlarında, dosyalarda ve dizinlerde bulunan bilgileri, yetkisiz erişim, hırsızlık ve silme durumundan korur.

Ile anti-virüs ağ bileşeni, uzaktan bir yerel ağa bağlı bilgisayarlarda yüklü Dr.Web anti-virüs kontrol edebilir.

Güvenlik Duvarı , sisteminize girmeye çalışan korsanlara karşı geçilmez bir engel oluşturur.

Bir Dr.Web Anti-virüsü yalnızca anti-virüs ve güvenlik duvarını kapsar, diğer bileşenler kullanılamaz.

Windows için Hizmetler

Dr.Web Cloud

İnternet’e bağlı bir bilgisayar varsa, kullanıcı tarafından açılan tüm URL’ler ilk önce Bulut’da Doktor Web’in sunucularında doğrulanır. URL, kullanıcının bilgisayarındaki virüs tanımlarının ne anlama geldiğine bakılmaksızın gerçek zamanlı olarak incelenir.

Veri kaybını önleme (yedekleme)

Dosyalarınızın düzenli olarak yedek kopyalarını oluşturarak, Veri kaybını önleme özelliği şifreleme kötü amaçlı yazılımları tarafından bozulmalarını önleyecektir. Bu özelliği etkinleştirin, böylece bir Trojan dosyalarınızı kodlarsa da, Doktor Web’den destek istemeksizin kendi başınıza geri yükleyebilirsiniz. Geleneksel yedekleme programlarının aksine, Dr.Web yedeklemeler oluşturur ve bunları davetsiz misafirlerden korur.

Çıkarılabilir cihazlara erişimi engelleyin

Çoğu modern tehdit kendilerini tekrarlayamazlar. İnsanlar Truva atlarını flash sürücüleri ile bir bilgisayardan diğerine taşıyorlardı. Dr.Web çıkarılabilir medyaya erişimi engelleyebilir – flash sürücüler ve web kameraları, kameralar ve taşınabilir medya oynatıcıları da dahil olmak üzere diğer USB cihazları.

Dr.Web Anti-virüs lisansı kapsamında Windows için hiçbir hizmet bulunmamaktadır.

Dr.Web anti-virüs motor teknolojileri

Virüslerin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına katılan ceza grupları iyice organize edildi, bu nedenle virüs üretimi hızlandı ve kötü niyetli kötü amaçlı yazılım miktarında patlama meydana geldi. Bu, hemen virüs veritabanlarına eklenmekte olan günlük imza kayıtlarının bir setini ortaya çıkardı.

Gerçekler

 • Doktor Web virüs izleme hizmeti, tüm Internet üzerindeki kötü amaçlı program örneklerini toplar.
 • Dr.Web anti-virüs laboratuarı günde ortalama olarak yaklaşık 60.000 kötü amaçlı yazılım örneği alır.
 • Dr.Web anti-virüs laboratuarı, 300.000’den fazla numune aldığında, 28 Kasım 2012’de bir dizi kayıt yapıldı. Ve o gün yaratılmış olan tüm kötü amaçlı yazılımlar bu değil.

Virüs analistleri büyücüler değildir ve günlük alınan binlerce ve şüpheli dosyanın anında işlenememektedir. Virüsten korunmaların yalnızca ilgili virüs imzalarını (virüs veritabanlarındaki kayıtlar) kullanarak kötü amaçlı yazılımları yakalayabileceği zamanlar çoktan gitti; örneğin bilinen virüsleri yalnızca algıla . Şimdiye kadar bu olsaydı, bilinmeyen tehditler karşısında bir anti-virüs çaresiz olurdu. Bununla birlikte, virüsten korunma , virüs veritabanında bilinen ve bilinmeyen virüslere karşı ve her türlü kötü niyetli tehdide karşı etkili en iyi koruma aracı ve en önemlisi olmaya devam etmektedir.

Dr.Web, bilinmeyen malware’i saptamak ve silmek için imza dışı birçok etkili teknolojiyi birleştirir. Birlikte, en yeni (bilinmeyen) tehditleri virüs veritabanına kaydetmeden önce tespit etmeyi mümkün kılar. Bunlardan sadece birkaçını açıklayacağız.

 • Fly-Code teknolojisi , paketlenmiş yürütülebilir dosyaların yüksek kaliteli taranmasını ve herhangi bir (hatta standart olmayan) paketleyicilerin paketlenmesinde sanal dosya yürütülmesini sağlar; bu, Dr.Web anti-virüs yazılımı için bile bilinmeyen virüsleri tespit etmeyi mümkün kılar.
 • Origins Tracing , taranan bir yürütülebilir dosyayı belirli bir örnek olarak ele alır ve daha sonra bilinen zararlı programların veri tabanına kıyaslar. Teknoloji, Dr.Web virüs veritabanına eklenmemiş virüslerin tespit edileceğini büyük ihtimalle ortaya koymaktadır.
 • Yapısal entropi analizi , şifreleme sıkıştırması ile korunan nesnelerde kod parçalarını düzenleyerek, kullandıkları rutini kesintiye uğratarak ve bazı ilave parametrelerin kullanılmasını sağlayarak bilinmeyen tehditleri tespit eder. Bu, Dr.Web’in bilinmeyen tehditlerin önemli bir kısmını almasını sağlar.
 • ScriptHeuristic , meşru komut dosyaları tarafından sağlanan özellikleri devre dışı bırakmadan kötü niyetli tarayıcı komut dosyalarının ve PDF belgelerinin çalıştırılmasını engeller. Bir web tarayıcısı aracılığıyla bir sisteme girmeye çalışan bilinmeyen virüslerle bulaşana karşı korur. Herhangi bir web tarayıcısında Dr.Web virüs veritabanlarından bağımsız olarak çalışır.
 • Geleneksel buluşsal analizör , bilinmeyen zararlı yazılımları algılayan rutinleri içerir. Sezgisel analizör, virüs koduna özgü bazı özelliklere (buluşsal yöntemlere) ve virüslerde oldukça nadir bulunanlara güvenir. Bu özelliklerin her biri, “ağırlık” – yani modülü sıklığa ve ciddiyetine işaret eden bir sayı ile karakterize edilir; ve işareti sırasıyla, bu özniteliğin, analiz edilen kodda bilinmeyen bir virüsün varlığı hakkında hipotezi teyit veya reddetip geçirmediğini belirtir.
 • Sağlama emülatörü modülü , sağlama toplamlarına karşı doğrudan arama yapılamadığında veya gerçekleştirilmesi çok zor olduğunda (güvenli imzalar yapılamadığı için) polimorfik ve yüksek düzeyde şifrelenmiş virüsleri tespit etmek için kullanılır. Yöntem, işlemcinin (ve kısmen PC ve OS’nin) bir programlama modeli olan bir emülatör tarafından analiz edilen bir kodun yürütülmesinin benzetimini içerir.

Dr.Web virüsü veritabanı

 • Dr.Web anti-virüsleri, veritabanında düşük sayıda virüs tanımları kullanıyor; bir giriş onlarca, yüzlerce veya hatta binlerce benzer virüsü tanımlayabilir. Bu, Dr.Web virüsü veritabanı ile diğer anti-virüs programlarının virüs veritabanları arasındaki temel farktır. Daha az girdi ile bile, aynı (veya daha büyük) sayıda kötü amaçlı programı algılayabilir.
 • Virüs veritabanında bir virüs tanımı bulunmasa bile, Dr.Web bunu muhtemelen anti-virüs motorunda uygulanan çoklu teknolojilerle tespit edecektir.
 • Dr.Web virüs veritabanları, yeni girdileri ekleyerek tarama hızını düşürmeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Daha az girdi içeren küçük bir virüs veritabanının avantajları nelerdir?

 • Kayıtlı disk alanı
 • Düşük bellek kullanımı
 • Güncelleme trafiğini düşür
 • Hızlı virüs analizi
 • Varolan virüslerin gelecekteki değişiklikleriyle algılama

Önemli!

Dünyadaki her gün milyonlarca insan benzersiz ürünü Dr.Web CureIt kullanıyor! , diğer anti-virüsleri çalıştıran virüs bulaşmış bilgisayarları tedavi etmek için özel olarak oluşturulmuştur.

Önemli!

Modern zararlı yazılımlar genellikle bilgisayar kullanıcıları için görünmez bir şekilde çalışır ve oluşturulduğu andan itibaren pek çok anti-virüs programı tarafından tespit edilemez. Yalnızca bir anti-virüs , virüs bulaşmış bir sistemi tedavi edebilir.

Sistem gereksinimleri

Dr.Web Güvenlik Alanı İçin

 • Windows 10/8/7 / Vista (64-bit) ve Windows 10/8/7 / Vista / XP SP2 (32-bit).
 • RAM: en az 512 MB.
 • Boş disk alanı: 1 GB. Yükleme sırasında oluşturulan geçici dosyalar ek disk alanı gerektirir.

Windows için anti-virüs

 • Windows 10/8/7 / Vista (64-bit) ve Windows 10/8/7 / Vista / XP SP2 (32-bit).
 • RAM: en az 512 MB.
 • Boş disk alanı: 750 MB. Yükleme sırasında oluşturulan geçici dosyalar ek disk alanı gerektirir.

Dr.Web KATANA

 • Windows 10/8/8/7 / Vista SP2 / XP SP2 + (32-bit)
 • Windows 10/8 / 8.1 / 7 / Vista SP2 (64-bit).
 • RAM: en az 100 MB.
 • Boş disk alanı: ~ 150 MB. Yükleme sırasında oluşturulan Geçici Dosyalar ek disk alanı gerektirir.

 

OS X için anti-virüs

 • OS X 10.7 ve sonrası
 • RAM-OS tarafından gerektiği gibi
 • Kayıt ve güncelleme için internet bağlantısı.

 

Linux için anti-virüs

 • İşletim sistemi: Intel x86 / amd64’i çekirdek 2.6.37 (ve üstü) ve glibc 2.13 (ve üstü) ile destekleyen GNU / Linux dağıtımı.
 • En az 512 MB boş disk alanı.
 • Kayıt ve güncelleme için internet bağlantısı.

 

Android için Dr.Web Güvenlik Alanı

Android OS 4.0 – 7.1, Android TV

 

BlackBerry için Dr.Web Güvenlik Alanı

BlackBerry 10.3.2+

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com