SSETS(Siber saldırı erken tespit sistemi)

KC-SSETS Siber Saldırı Erken Tespit Sistemi (Siber İstihbarat İzleme)

Günümüzde her gün artarak devam eden siber saldırılar ve siber fidye saldırıları birçok kurum, kuruluş ve işletmeye zarar vermekte. 2017 yılında siber fidyecilerin gelirinin 5 Milyar USD olması düşünülüyor. Ayrıca siber fidye saldırıları arasında Türkiye her zaman ilk 3 sırada yer almakta.

Geliştirdiğimiz özel 8 milyondan fazla sensör sistem sayesinde artık Türkiye, Azerbaycan, Kıbrıs, Birleşik Arap Krallığı, Belçika, Şili, Amerika, Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Romanya, Brezilya, Hindistan, Hollanda, İsveç, İsviçre, Avusturya, Avusturalya, Rusya, Ukrayna ve Polonya, Japonya,  Singapur, Güney Kore, Mısır, Umman, Tunus, Cezayir, Katar, Slovenya, Şili, Bulgaristan, Hong Kong, Macaristan ve İsrail   gibi 50 den fazla ülkeye tüm dünyadan yapılan siber saldırıları, saldırının türü ve saldırı yapan ip adreslerini anlık tespit edebiliyoruz. Tespit sistemimiz anlık çalışmakta ve erken tespit sistemidir. Tespit edilen saldırgan ip adresi saldırı türü, saldırı sayısı, saldırı başlangıç tarih saat saniye ve son saldırı tarih saat ve saniye bilgisi veri tabanımıza kaydedilmektedir. Sistemimiz tüm dünyayı etkisi altına alan WannaCry ve Petya benzeri küresel fidye saldırılarını da erken tespit etmeyi hedeflemektedir.  Ayrıca erken tespit sistemimiz yerel saldırganları da tespit edebilmektedir. Örneğin, Türkiye den Türkiye ye veya Fransa dan Fransa ya yapılan saldırılar ve saldırgan ip adresleri.

Müşterilerine güvenli internet hizmeti sunmak isteyen ISP ler KC-SSETS veritabanını kullanabilmekteler. Bu sayede ISP lerin müşterileri siber saldırılara ve siber fidye saldırılarına karşı korunaklı olmaktalar.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com