Anti-virüs ajanları
Anti-virüs aracıları, korumalı bilgisayarlara, sunuculara ve mobil cihazlara ve gerekirse anti-virüs sunucusunu çalıştıran makineye yüklenir. Aracılar, virüs olay raporlarını ve diğer ilgili bilgileri anti-virüs sunucusuna gönderir.

Etkili koruma
Anti-virüs ajanları, Doctor Web ürünlerinin ve çözümlerinin sağladığı aynı verimliliği içerir. Özellikle, Windows koruma aracısı, iş istasyonlarını koruyan çözümde bulunan bileşenleri içerir – tarayıcı, SpIDer Guard, SpIDer Mail, Güvenlik Duvarı, SpIDer Gate, SelfPROtect ve Office Control. Ayrıca, yöneticilerin ağ bilgisayarlarını “sessiz” modda uzaktan taramasına olanak tanıyan Dr.Web Enterprise Tarayıcı gibi ek bileşenleri de içerir, bu modda, taranan makinelerde performansta gözle görülür bir kayıp yoktur.

Mobil mod
“Mobil” modu sayesinde, anti-virüs ağına bağlı olmadan uzun süre çalışan dizüstü bilgisayarlar ve el bilgisayarları da korunacaktır. Bir iş gezisine çıkarken, bir çalışanın dizüstü bilgisayarı anti-virüs koruması olmadan kalmayacak ve güncellemeleri almaya devam edecektir.

Ajanları kullanarak, Dr.Web Enterprise Security Suite aşağıdaki nesnelerin korumasını yönetebilir: