GIDS, Global Intrusion Detection Systems Bilişim 112 tarafından geliştirilmiş bir hizmettir. GIDS tüm düyadan 52 farklı ülkeye yapılan siber saldırıları anlık olarak tespit eder ve saldırgan ip adresini, saldırı türünü, başlama zamanı ve saldırı sayısını güncelleme veritabanı sunucularına ileterek saldırganın saldırısı bitene kadar kayıt altına alır. GIDS RDP, Web, SSH, FTP, DDos, Ransomware vb. saldırı türlerini tespit etmektedir.

 

GIDS veritabanlarına kayıt edilen bilgiler ParSecure Firewall sistemimizin güncellemesine yardımcı olmaktadır. Her yeni tespitte ParSecure kendini GIDS sunucularından günceller ve tespit edilen saldırgan ip adresleri için block role oluşturur. Böylece siber saldırılar sizi hedeflemeden önce ParSecure sayesinde korunmuş olursunuz.

 

Ayrıca GIDS servisimizin tespitleri ve oluşturduğu bilgiler Datacenter ların ve ISS lerin abonelerinin yada abonelerinin ele geçirilmiş sistemleri üzerinden saldırı yapıldığının bilgisini iletmektedir. Bu sayede ISS ler ya da Datacenter lar abonelerine bilgilendirme ve gerekli önlemlerin alınmasını sağlayabilirler.

 

GIDS hizmetimizin tespitleri siber istihbarat kapsamında da değerlendilebilinir.