ParSecure geliştirdiği sensör sistemleri Türkiye dahil 32 ülkeye konumlandırmış durumdadır. Sensör sistemler sayesinde ransomware ve veri sızıntısı saldırısı yapan saldırgan IP adreslerini tespit eder. Tespit edilen IP adresleri skorlanarak güncelleme ve monitör veritabanlarına iletilir. Hackerlar, kurumların aldığı güvenlik önlemlerine karşın kurumların bulunduğu ülkelerdeki savunmasız sistemleri ele geçirirler ve bu sistemler üzerinden saldırılarını düzenlerler. ParSecure sensörleri bu tip saldırıları da tespit ederek güncelleme ve monitör veritabanlarına iletir.

ParSecure sensörleri büyük saldırganlar grupların kullandığı IP aralıklarını, keyloger zararlılarının, ransomware zararlılarının komuta kontrol sunucularının IP adreslerini ve email eklerinde gelen dosyaların ulaşmaya çalıştığı IP adreslerinin tespiti yaparak güncelleme ve monitör veritabanlarına iletmektedir.

ParSecure ekibi DarkWeb ve DeepWeb de tehdit istihbaratı yapmaktadır. ParSecure ekibi tüm bunlara ek olarak dünya genelinde birçok ransomware ve veri sızıntısı vakalarına çözüm üretirken hackerların kullandığı güncel araçlarının ve saldırı metotlarının analizlerini yaparak ParSecure siber istihbarat veritabanına katkıda bulunurlar.

Sensör sistemler ayrıca datacenter, ISP abonelerinin ve kurumların saldırganlar tarafından ele geçirilmiş sunucuları üzerinden yapılan brute force vb. saldırıları da tespit ederek ilgili kurumları ParSecure alarm merkezi ile bilgilendirmektedir.

ParSecure sensörleri spoofing yapılan IP adresilerini tespit ederek geri bildirimlerde bulunabilmektedir.

ParSecure sensörleri sayesinde yukarıda listelediğimiz alanlarda tehdit istihbaratı yapar, güncelleme veritabanına iletir ve bu sayede ParSecure Siber Güvenlik ürünlerinin canlı olarak güncellenmesini sağlar.