Dr.Web dijital DÜNYANIZI koruyacak

Tüm kötü amaçlı yazılımlar suç işlemek için oluşturulmuştur. Bilgisayar korsanları için önemli olan, zarar vermek, zarara neden olmak ve bu faaliyetlerden kaynaklanan cezai kazançtır.

Dr.Web hangi tehditlere karşı korur?

– Güvenlik duvarı , hesabınızı kontrol ederken ve çevrimiçi bankacılık hizmetleri aracılığıyla ödeme yaparken bilgisayar korsanlarının cihazınıza girmesini engeller; ayrıca veri ve bilgi hırsızlığına karşı da koruma sağlayacaktır.

– Önleyici Koruma , cihazınızda başlatılmaya çalışan tüm bankacılık Truva atlarını ve fidye yazılımlarını etkisiz hale getirir.

– The SpIDer Guard dosya izleyicisi, tuş kaydedicilerin cihazınızda başlatılmasını ve oturum açma bilgilerinizi ve parolalarınızı çalmasını engeller.

– The Dr.Web for Android’deki arama ve SMS filtresi , işlem yanıt kodlarını içeren banka SMS mesajlarının çalınmasını önleyecektir

– Bu, suçluların sizin yerinize işlem yapmasını önleyecektir.

Dolandırıcılar, sosyal mühendislik tekniklerinin yardımıyla, meraklarını, zayıf yönlerini ve dikkatsizliklerini oynayarak İnternet kullanıcılarını kandırırlar. Ve Dr.Web, tüm anti-virüs teknolojileri dizisini kullanarak kullanıcıları dolandırıcılara karşı korur.

– Anti-spam , phishing e-postalarını filtreleyecektir – sadece suçlular tarafından gönderilen mesajları görmezsiniz ve onların tuzağına düşmezsiniz. Bu aynı zamanda bir zaman tasarrufu sağlar – posta kutunuzu istenmeyen reklamlardan “temizlemek” için zaman harcamanıza gerek kalmaz.

– HTTP monitörü SpIDer Gate , kullanıcıların kimlik avı sitelerini, sahte çevrimiçi banka veya mağaza sayfalarını ve diğer dolandırıcıların, büyücülerin, cadı doktorlarının, mucize tedaviler yapanların ve tıbbi şarlatanların sitelerini ziyaret etmesini engelleyecektir.

– Oyun para biriminizin ve pahalı eserlerin siber suçluların hesaplarına girmesini önlemek için, SpIDer Guard dosya izleyicisi. Sürekli çalışması hem sinirlerinizi hem de verilerinizi koruyacaktır.

Her yazılım parçasında güvenlik açıkları vardır. Bu gerçek, bilgisayar korsanları tarafından iyi bilinir, bu nedenle kötü amaçlı uygulamaları bir sisteme göndermek veya bilgi çalmak için güvenlik açıklarından yararlanan özel kodlar olan istismarlar oluştururlar. Siber suçlular en çok popüler tarayıcılardaki, Adobe uygulamalarındaki ve Office sistemlerindeki güvenlik açıklarından yararlanır. Herhangi bir yazılımda boşluklar vardır. Sıfırıncı gün güvenlik açıkları – yazılım geliştiricilerinin ve hatta anti virüslerin henüz bilmediği güvenlik açıkları – özellikle tehlikelidir.

– Dr.Web Process Heuristic teknolojisi, çalışan her programın davranışını , sürekli güncellenen Dr.Web bulutunda depolanan itibar bilgileriyle karşılaştırarak gerçek zamanlı olarak analiz edecektir . Bir programın tehlikeli olup olmadığını belirleyecek ve ardından tehdidi etkisiz hale getirmek için gereken önlemleri alacaktır.

– Dr.Web ShellGuard teknolojisi, kötü niyetli kodun bir güvenlik açığından yararlanmaya çalıştığını tespit edecek ve saldırıya uğrayan süreci derhal sonlandıracak ve böylece istismarın çalışmasını önleyecektir.

– Dr.Web buluşsal analizci , bir istismarı durdurmak için virüslere özgü belirli özellikler hakkındaki bilgisini (sezgisel) kullanacaktır.

Her birimiz emeğimizin meyvelerine, aile fotoğraflarımıza ve filmlerimize değer veririz. Ancak bilgisayar korsanları için bu tür dosyalar zengin olmanın anahtarıdır.

– The Veri Kaybını Önleme özelliği, en önemli bilgilerinizi güvende tutacak ve onları kurcalanmaktan veya silinmekten sürekli olarak koruyacaktır.

– The Fidye Yazılımı Koruması modülü, şifreleme fidye yazılımının bir sistemde başlatılmasını engeller; bu, kullanıcıları veri kurtarma için fidye talep eden şantajcılardan koruyacaktır.

– SpIDer Guard , cihazınızdan dosya çalmak için yapılan tüm girişimleri anında etkisiz hale getirecektir.

– The Cihazlar bileşeni, herhangi birinin ağa bağlı cihazlarınıza bağlanmasını imkansız kılar, bu da onların bilgisayarınızdan bilgi kaydetmesinin imkansız olacağı anlamına gelir.

Dr.Web inanıyor: Bir bilgisayar, makinenin kaynaklarını gölgeli işleri için uzaktan kullanabilen görünmez davetsiz misafirlerden ziyade kullanıcısına hizmet etmelidir. Bu nedenle, Dr.Web geliştiricileri, saldırılara ve casusluğa karşı koruma sağlamaya çok dikkat ediyorlar.

– Madenciler, kripto madenciliği olarak bilinen bir etkinlik olan kişisel zenginleştirme için başkalarının bilgisayarlarını kullanmakta hızlıdır. Dr.Web, bilgisayarları bu tür izinsiz girişlere karşı korur ve siber suçluların sistem kaynaklarınızı kullanmasına izin vermez. Bilgisayarınız sizde kalacak!

– Bugün suçlular, virüs bulaşmış bilgisayarları botnet olarak bilinen uzaktan kontrol edilen gruplar halinde topluyor. Bu, hizmet reddiyle sonuçlanan büyük saldırılar gerçekleştirmelerine olanak tanır; bu tür saldırılar, rakipleri tarafından şirketlere ve askeri tesislere ve altyapı açısından kritik kurumlara karşı emredilebilir. Bu tür saldırılar araştırılırken, bilgisayarınızın İnternet bağlantısı kesilebilir veya araştırma amacıyla el konulabilir. Cihazınızın bir botnet’in parçası olmasını istemiyorsanız Dr.Web’i kullanın.

– Çıkarılabilir medya kılığına giren cihazlar, bilgisayarın bir bölümünü “yakabilir” veya verileri yakalayabilir. KullanCihazlar bileşen ve bu tür girişimleri engeller.

– Siber casusların kullanıcıları izlerken akıllarında farklı hedefleri vardır: şantaj, gasp, intikam … Ve bazen bu sadece eğlence için veya çeşitli zihinsel bozukluklar nedeniyle. Gizlilik bileşeni, bilgisayar korsanlarının sitenizi kullanma girişimlerini engelleyecektir.mikrofon veya kamera . Fotoğraflarınızın internette yayınlanması veya bir toplantının sonuçlarının rakipleriniz tarafından bilinmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmadan bilgisayarınızda çalışabileceksiniz.

Çocuklar, deneyimsizlik, saflık, merak ve diğer yaşla ilgili nitelikler nedeniyle en çok risk altında olan özel bir İnternet kullanıcıları grubunu oluşturur. Bu nedenle internette çocukları korumanın yolları da özeldir.

– Ebeveyn Kontrolü , çocukların feci psikolojik ve ahlaki etkileri olabilecek web sitelerini ziyaret etmelerini önleyecektir; bu onların her türden dolandırıcılarla, suç unsurlarıyla ve zihinsel olarak rahatsız insanlarla iletişim kurmasını engelleyecektir.

– Siteleri tematik gruplara göre filtrelemek, çocukların ebeveynlerinin uygunsuz bulduğu web sitelerine erişimini engeller: sosyal medya siteleri, şiddeti teşvik eden kumar siteleri vb.

– Ebeveynler belgelerine erişimi kısıtlayabilir ve çocuklarının yalnızca yetişkinlerin gözlerine yönelik bilgileri görmesini imkansız hale getirebilirler.

– Dr.Web, ebeveynlere, çocuklarının sağlığa zarar vermemesi, aşırı İnternet kullanımı yapmaması ve çalışmalarına daha fazla zaman ayırması, akranlarıyla etkileşime girmesi ve dünyayla etkileşim kurması için çevrimiçi zamanı kısıtlama yeteneği verir.

Dr.Web Security Space koruma bileşenleri