Dağıtım, güncelleme, ağ koruma durumu izleme, virüs olay bildirimleri ve istatistik toplama dahil olmak üzere merkezi anti-virüs ağ yönetimi.

Dağıtım
– Dr.Web Enterprise Security Suite Kontrol Merkezi’nin anti-virüs sunucusu yerel ağa bağlı bir bilgisayara yüklenebilir. Farklı işletim sistemleri (iş istasyonları için), virüs veritabanı ve paket programı modülü güncellemeleri, kullanıcı anahtar dosyaları ve korunan nesnelerin yapılandırmaları için antivirüs paketlerinin dağıtım dosyalarını depolar. Sunucu ayrıca talep üzerine aracıdan ilgili makineye bilgi gönderebilir.

Dr.Web Enterprise Security Suite Kontrol Merkezi’nin sunucu yazılımının çapraz platform mimarisi , hem Windows hem de Linux sunucularında çalıştırılmasına izin verir. Başka hiçbir rakip çözüm bu kadar uyumluluğa sahip olamaz.

Güncelleniyor
Anti-virüs sunucusu, virüs veritabanlarının ve aracı bileşenlerinin güncellemelerini alır. Anti-virüs yazılımının İnternet trafiğini düşük tutar ve güncelleme rutinlerini otomatik olarak yapılandırır.

Koruma bileşenleri için güncellemeler, antivirüs sunucusundan ve ayrıca doğrudan Doctor Web güncelleme sunucularından alınabilir. Bu, anti-virüs sunucusuna düzenli olarak bağlanamayan makineler için hayati önem taşımaktadır.

İstatistik toplama
Virüsten koruma sunucusu, ağdaki her bir aracının yapılandırmasını depolar ve ağdaki her korumalı makinenin her bir virüsten koruma bileşeninden istatistikleri ve diğer yararlı bilgileri tarar. Verileri depolamak için sunucu hem yerleşik veritabanını hem de harici veritabanını kullanabilir.