DR.WEB WEB YÖNETİCİSİ

Platformdan bağımsız web konsolu ile, tüm antivirüs hizmetlerinin çalışmasını yönetebilir ve izleyebilir ve herhangi bir olaya anında ve herhangi bir bilgisayardan anında müdahale edebilirsiniz.

Dr.Web Kontrol Merkezi’nin kurulum gerektirmeyen bir bileşeni olan Web yöneticisi, sistem yöneticilerinin tüm anti-virüs hizmetlerinin çalışmasını herhangi bir bilgisayardan kontrol etmesini ve ortaya çıkan sorunları zamanında çözmesini sağlar.

Web yöneticisi, tek bir grafik arabirim aracılığıyla coğrafi olarak dağınık binlerce iş istasyonunun ve posta sunucusunun anti-virüs korumasını kontrol etmek için her zaman ve her yerden kullanılabilen görsel bir uzaktan yönetim aracıdır. Web yöneticisi, hemen hemen her işletim sistemi altındaki herhangi bir makinede kullanılabilir. Kullanıcı dostu arayüz, tüm korumalı ağ üzerinde kolay kontrol sağlar.

Web yöneticisi, dinamik anti-virüs ağ ortamını kolayca kontrol etmenizi sağlar. Sistem yöneticisi üretkenliği artar, yönetim rutinleri optimize edilir ve günlük görevler dakikalar içinde gerçekleştirilir: nesne güvenliği için temel parametreleri ayarlayın ve işleri başlatın.
Düzenli tarama ve güncelleme programlama araçlarıyla, Web yöneticisi bir anti-virüs ağının yönetimini kolaylaştırır. Bilgi toplamak ve analiz etmek için çeşitli araçlar, ağdaki korumalı nesnelerin durumunu kontrol etmenize, tespit edilen saniyeler içinde ortaya çıkan tehditlere yanıt vermenize, bulaşma kaynaklarını saptamanıza ve kurumsal güvenlik politikasını değişen koşullara anında ayarlamanıza olanak tanır.
Web yöneticisi, masanızdan ayrılmadan herhangi bir anti-virüs ağ bileşenini yapılandırmanıza (örneğin, anti-virüs sunucunuz veya herhangi bir aracı grubu için bir program ayarlamanıza) izin verir.

Bileşenin anti-virüs ağ durumunu izleme ve belirli süreler için ajan engelleme özelliğini kullanma becerisi sayesinde, salgınlar asla ortaya çıkamaz.

Web yöneticisi, bir şirketin virüsten koruma sistemini yönetebilir ve virüsten koruma taraması sırasında ağ erişimini engelleyebilir.

Mesaj arayüzü, yöneticilerin seçilen kullanıcılara veya kullanıcı gruplarına mesaj göndermesine izin verir. Kullanıcının bilgisayarı İnternete bağlıysa, mesaj kullanıcıya hemen teslim edilecektir. Mesaj gönderilirken makine çevrimdışıysa, makine İnternete bağlanır bağlanmaz teslim edilecektir. Mesajlaşma aracı aşağıdakiler için kullanılabilir:

– kullanıcıları salgın hastalıklar konusunda uyarmak ve sistemleri tehlikeye düşerse ne yapacaklarını tavsiye etmek;
– teknik mesajlar göndermek;
– tatilden selamlar göndermek.

İstatistik toplama özelliği, özelleştirilmiş ayrıntıyla istenen bir süre için raporlar oluşturmanıza ve bilgileri harici bir dosyaya aktarmanıza olanak tanır.